Veřejná část: Sportovní kluby - Sportovní zařízení - Svazy - ČUS struktura | Přihlášení do IS

Vážení sportovní přátelé,

dovolujeme si Vám představit první číslo elektronického zpravodaje ČUSáček, které vydává Jihomoravská krajská organizace ČUS ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje a okresními organizacemi ČUS našeho kraje.

V prvním čísle naleznete aktuální informace o dotačním programu na podporu sportu vypsaným Krajským úřadem pro Jihomoravský kraj a také informace a zajímavosti ze sportovního prostředí celé jižní Moravy.

V druhém čísle naleznete přesnější vysvětlení distribuce dotací mezi krajské kluby v letech 2020-21 a také informace a zajímavosti ze sportovního prostředí celé jižní Moravy.

Vážení sportovní přátelé,

uvádíme informace týkající se povinností TJ, SK k rejstříkům. Tato problematika je také podrobně popsána v aktuálním Zpravodaji ČUS na str. 8. Termín pro spolky je do 1.1.2021.

Jedná se zejména o udržování aktuálního stavu údajů ve spolkovém rejstříku u SK/TJ , tedy aktuálnost údajů, jako statutárních orgánů, ev. kontrolních orgánů, dokumenty ve sbírce listin - závěrky hospodaření od r. 2014!!! U řady TJ už platnost zejména statutárních orgánů již prošla a soudy začínají ty neplatné statutáry vymazávat a TJ může mít problém. U chybějících závěrek hospodaření je dokonce i možnost finanční sankce.

Informace ke stažení je k dispozici zde

Tato povinnost je ze zákona.

Výkladového stanovisko v návaznosti na Usnesení vlády ČR ze dne 23. 04. 2020 č. 452, 453 a 454 naleznete zde

PODPORA SPORTU A VÝZVA MŮJ KLUB 2021

Národní sportovní agentura zveřejňuje Výzvu MŮJ KLUB 2021. Výzva je zaměřena na podporu sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot, které se věnují sportování dětí a mládeže od 3 do 23 let. Lhůta pro podání žádostí je stanovena od 15. října do 9. listopadu 2020.

více informací zde


Pojištění sportovců:

Manuál k řízení sportovního klubu:


Národní sportovní agentura